Serwis i naprawa wózków widłowych Wrocław

Głównym celem firmy Bintech jest zapewnienie jak najdłuższej żywotności oferowanych przez nas wózków widłowych. W trosce o dobro naszych Klientów stworzyliśmy w pełni profesjonalny serwis, który tworzą wykwalifikowani inżynierowie i technicy. Prowadzimy stacjonarny i mobilny serwis wózków widłowych oraz paletowych. Nasze know-how obejmuje wszystkie znane i cenione marki producentów oraz modele specjalistyczne i niszowych dostawców, których wózki nie są szczególnie znane, ale charakteryzują się nietuzinkowymi parametrami i sprawdzają się do tzw. „zadań specjalnych”.

Specjalnie dla Klientów otworzyliśmy halę warsztatową w Jelczu- Laskowicach. Możesz w niej zapoznać się z naszym zapleczem oraz oferowanymi modelami, a także obejrzysz i przetestujesz wózki widłowe serwis i naprawa Wrocław na miejscu – przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Odwiedź nas i przekonaj się, czego naprawdę potrzebujesz – idealny wózek widłowy dopasowany do profilu prowadzonej przez Ciebie działalności na pewno znajduje się w naszym parku maszynowym.

Bintech nigdy nie zostawia swoich Interesantów bez wyjścia awaryjnego,

dlatego mając na uwadze ich dobro,

na czas serwisu możemy zaoferować wózki zastępcze.

Wykonujemy serwis techniczny w formie odpowiadającej potrzebom Klienta, a także wielkości floty, intensywności i warunkom pracy.

Oferta serwisowa

Serwis na żądanie

W niedługim czasie od zgłoszenia awarii nasz wykwalifikowany technik serwisu dojedzie do Państwa, aby zdiagnozować usterkę i wykonać naprawę w możliwie najkrótszym czasie.

Nasz pracownik ma przy sobie niezbędne wyposażenie oraz pakiet podstawowych części. Serwis zawsze odbywa się zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi producenta konkretnego wózka widłowego, a to oznacza, że części zamienne zawsze pochodzą z katalogu tych dopuszczonych i wskazanych przez samego konstruktora. Nie ma znaczenia, jaki jest rok produkcji ani gdzie doszło do usterki wózka – nasz serwisant dotrze wszędzie i wykona diagnostykę oraz doraźną naprawę na miejscu.

Umowa konserwacyjna terminowa

Na podstawie niniejszej umowy wszystkie wózki Klienta objęte są opieką w formie regularnych przeglądów technicznych w ramach stałej zryczałtowanej stawki. Jest to forma szczególnie ceniona przez przedsiębiorstwa posiadające w swoim majątku więcej niż jeden wózek widłowy – przy większym parku maszyn taka regularna współpraca na mocy terminowej umowy konserwacyjnej gwarantuje najwyższy poziom przygotowania i sprawności wózków.

Oprócz zmniejszenia kosztów serwisowania wózków, przez uniknięcie powstania większych awarii, Klient otrzymuje dodatkowe korzyści takie jak rabaty przy zakupie części zamiennych i preferencyjne stawki na wynajem wózków na czas naprawy. Posiadacz takiej umowy w zasadzie nie ma żadnych obowiązków wynikających z utrzymania czy prowadzenia dokumentacji technicznej pojazdu – wszystkim zajmuje się konserwator z uprawnieniami i niezbędną wiedzą, który regularnie i okresowo przeprowadza niezbędne badania wózka.

Umowa Full-Service

Pełna opieka serwisowa urządzeń Klienta. Dzięki umowie możliwe jest precyzyjne oszacowanie kosztów eksploatacji technicznej wózków.

W ramach umowy wykonujemy: okresowe przeglądy techniczne, usuwanie awarii, dostawę oraz montaż części zamiennych. Taka forma umowy szczególnie często wybierana jest przez duże firmy i prowadzących działalność gospodarczą na międzynarodową skalę. W przypadku takich przedsiębiorstw jakiekolwiek przestoje w działaniu zakładu są niedopuszczalne, więc zarówno sam serwis wózków widłowych Wrocław jak i ich naprawa czy ewentualna dostawa części zamiennych lub pojazdu zastępczego – powinny wchodzić w skład pełnej opieki serwisowej. Jeśli chcesz mieć pełną 100% pewność, że wszystkie Twoje potrzeby bieżące, planowane i niezapowiedziane – wynikające z posiadania wózków widłowych w swoim firmowym majątku, skorzystaj z naszej szerokiej oferty full-service.

Naprawa warsztatowa

W przypadku poważniejszych uszkodzeń zapewniamy kompleksową naprawę w naszym 1000 metrowym warsztacie w Jelczu-Laskowicach. Oferujemy specjalistyczny transport wózków. Bezpieczna dostawa nawet największych i wielkogabarytowych, specjalistycznych i wielozadaniowych wózków – to nasza specjalność. Jeśli Twoja firma znajduje się daleko od Wrocławia – dowieziemy zamówienie na miejscu i przeprowadzimy pełen instruktaż z jego obsługi.

Na czas naprawy możemy zapewnić wózki zastępcze. Dzięki temu nawet całkowite unieruchomienie Twojego jedynego wózka widłowego nie będzie się wiązało z utratą zarobku – zastępczy pojazd będzie w stanie uratować każde zlecenie i zrealizować powierzone zadania na czas.

Serwis baterii

Nasza firma oferuje doraźną konserwację i naprawę baterii. Po zdiagnozowaniu jej stanu i rodzaju uszkodzenia, wymianie podlegają uszkodzone ogniwa, separator, łącznik wtyczka, kabel itp., sprawdzana jest gęstość elektrolitu i uzupełniany jest jego poziom. Serwis baterii na podstawie umowy konserwacyjnej polega na stałej kontroli i dozorze baterii w Państwa flocie, za określoną zryczałtowaną opłatą.

Konserwacja UDT

Nasza firma przeprowadza Konserwację UDT zgodnie z dokumentacją DTR wózka. Nasi wyspecjalizowani serwisanci posiadają stosowne świadectwa kwalifikacji uprawniające do konserwacji wózków.

Na Państwa życzenie przygotowujemy pełną dokumentację wózka wymaganą do odbioru UDT.

Jeśli nie znaleźli Państwo formy w pełni Wam odpowiadającej, prosimy o kontakt, chętnie przedyskutujemy również inne opcje.

Zasięg naszego serwisu wózków widłowych obejmuje w szczególności Wrocław, Opole i Legnicę.

Jeżeli jesteście Państwo klientami z województwa dolnośląskiego i opolskiego to zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenie awarii

W celu zgłoszenia awarii prosimy o kontakt z Działem Serwisu

Krzysztof Frączyk
tel. 509 857 636, k.fraczyk@bintech.com.pl

Aleksandra Mazur
tel. 570 760 730, a.mazur@bintech.com

Teoretycznie każdy wózek widłowy jest wykonany według tego samego „przepisu” i spełnia – przynajmniej z założenia – te same funkcje. Jednakże w rzeczywistości wózki mają bardzo różne możliwości, wynikające bezpośrednio z ich parametrów konstrukcyjnych oraz konkretnych założeń projektowych. W przypadku modeli, które są używane lub kupowane z tzw. „drugiej ręki” – bardzo ważne jest także ich wcześniejsze serwisowanie w zgodzie z zaleceniami producenta oraz stosowanie wyłącznie wskazanych części zamiennych, olejów, płynów i poddawanie poszczególnych elementów mechanicznych konstrukcji właściwej, okresowej konserwacji. Serwis wózków widłowych Wrocław nie ma przed nami żadnych tajemnic, a wieloletnie doświadczenie naszych pracowników może przysłużyć się również Tobie. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy przy obsłudze swoich wózków albo dopiero rozważasz nabycie takiego – nasza firma służy Ci swoim „know-how” oraz ogromną bazą  pojazdów, które już teraz gotowe są do użytkowania w wymagających warunkach.

Kontrola wózków widłowych, w zależności od ich konkretnych możliwości woźnych i nośnych, może być przeprowadzana przez inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego, którzy zgodnie z zapisami ustawy o dozorze technicznym, mają pełne prawo corocznego sprawdzania poziomu ich zużycia i stanu technicznego. W naszej firmie nie tylko przygotowujemy wózki widłowe na okazję takich przeglądów rocznych inspektorów UDT, ale również zajmujemy się bieżącym serwisowaniem i naprawianiem układów wskazanych jako wadliwe albo wymagające serwisu. W atrakcyjnych cenach jesteśmy w stanie zarówno przygotować wieloletni sprzęt na odbiór techniczny i przejście kontroli okresowej, jak i pomóc we wprowadzeniu w życie zaleceń pokontrolnych i skuteczne „zreanimowanie” urządzenia mającego już wiele lat. A wszystko w dużej mierze dzięki naszym ogromnie doświadczonym technikom, mechanikom i inżynierom. Książka rewizyjna Urzędu Dozoru Technicznego, a także powiązane z nią nieodłącznie dokumenty techniczne pojazdu, pomiary elektryczne i badania okresowe – może być przechowywana w naszej firmie i wypełniana przez naszego konserwatora. W takim przypadku podczas corocznego przeglądu stanu technicznego wózka przez inspektora UDT, przed wydaniem decyzji urzędowej dopuszczającej sprzęt do użytkowania na kolejny rok – cały proces obsługi inspektora i odpowiedzi na jego pytania techniczne wykonywany jest w naszej firmie. To wydatnie odciąża przedsiębiorcę od tego istotnego obowiązku, jaki nakłada na każdego właściciela wózka widłowego ustawa o dozorze technicznym.

Większość z napraw da się wykonać z powodzeniem na miejscu. Nawet jeśli Państwa sprzęt jest używany, zakupiony bezpośrednio z komisu albo wynajmowany bądź dzierżawiony – nie ma to dla nas najmniejszego znaczenia. Serwisant, który może odwiedzić Was w siedzibie firmy, magazynie, parku maszynowym czy zakładzie produkcyjnym – jest przygotowany do tego, żeby od ręki uruchomić awaryjne urządzenie.

Terminowa umowa konserwacyjna jest szczególnie polecana i wskazana dla średnich przedsiębiorstw, które mają więcej niż jeden wózek widłowy w swojej eksploatacji – dla nich korzyści są tutaj najbardziej zauważalne. Istnieje także możliwość negocjowania warunków cenowych przy większej liczbie urządzeń objętych umową konserwacji. Odpowiednio częste przeglądy stanu baterii mogą pozwolić znacząco wydłużyć ich żywotność. Ma to szczególne znaczenie przy wózkach o większych rozmiarach i większym przeciążeniu, których zasięg pracy ma być znaczny. Im więcej kilogramów do przewożenia i kilometrów jazdy na jednej baterii – tym ważniejszy jest jej regularny przegląd i serwis wózka widłowego Wrocław. Ignorując tak istotny element wyposażenia wózka jak jego bateria, można poważnie skrócić jego żywotność i zmniejszyć jego mobilność poprzez wyraźne obniżenie maksymalnego dopuszczalnego czasu pracy na jednym naładowaniu

Firmy, w których budżet na naprawę, serwis i konserwację wózków widłowych, pochłania spore kwoty, najrozsądniejszym wyborem będzie umowa full-service. W jej ramach nasz kontrahent może liczyć nie tylko na preferencyjne warunki cenowe, ale także dostęp do części zamiennych w najatrakcyjniejszych cenach.